Idea slow doceniona przez Papieża Franciszka

Jak donoszą media, twórcę ruchu SlowFood  Carlo Petriniego spotkała wczoraj miła niespodzianka. W odpowiedzi na list wysłany do Papieża, zacny adresat postanowił oddzwonić osobiście!

Cytowany przez włoską agencję Ansa, Carlo Petrini mówił – Nigdy w życiu nie wyobrażałem sobie, że będę rozmawiał z papieżem. Wspólnym tematem rozmowy miały być m.in. okolice Włoskiego Piemontu, gdzie argentyński papież ma swoje rodzinne korzenie, a z kolei Carlo zakładał swoje dzieło ruch SlowFood.

Przypomnijmy – SlowFood to stowarzyszenie założone w 1986 roku w miejscowości Bra na północy Włoch. Obecnie należy do niego ponad 100 tysięcy osób na całym świecie. Petrini, który był krytykiem kulinarnym, założył ten ruch w odpowiedzi na tzw. fast food i na znak protestu przeciwko niskiej jakościowo i globalnie traktowanej żywności. Postanowił krzewić idee obrony tradycyjnej kuchni różnych stron świata i związanych z nią upraw oraz metod prowadzenia gospodarstw rolnych, typowych dla poszczególnych regionów. Rodzaj filozofii życiowej i podejścia do żywności.

Czy ten gest Papieża można zinterpretować jako ukłon w stronę idei slow – a w szczególności slowfamily? Pozytywna odpowiedź mogłaby być nadużyciem, ale przesłanka jest wyraźna. Żeby mieć pewność trzeba będzie po prostu napisać list 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii W rytmie slow i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Idea slow doceniona przez Papieża Franciszka

  1. Idea sloԝ doceniona przez Papieża Franciszka

  2. licencjat pisze:

    Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.
    Czekam na więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *