Idea

Idea Slow Family – w luźnym tłumaczeniu  ‘zwolnienie i smakowanie  życia’ – to zmiana sposobu myślenia o założeniach i praktyce życia rodzinnego.

Zrodziła się z przekonania, że życie rodzinne jest zawłaszczone przez powszechną społeczną (dez)informację mówiącą że szybciej i więcej znaczy lepiej, i że Ty, i Twoje dzieci są narażone na ryzyko pozostania w tyle, o ile nie skorzystacie z tej “okazji” właśnie teraz!

Chodzi o to, by pozwolić sobie na to, by życie rodzinne rozwijało się w sposób przynoszący radość i świadomość wzajemnej łączącej relacji. Oznacza to po prostu zwolnienie tempa życia, znalezienie swoistego komfortu w domu i stworzenie takiego miejsca, aby zobaczyć i uszanować rodzinę jako podmiot, jednocześnie traktując każdego z jej członków jako osobę wyjątkową i wartościową.

Wierzymy, że życie rodzinne może służyć jako inkubator głębokiego współodczuwania, miłości, kreatywności, harmonii, humoru, uznania, szacunku, zabawy, pomysłowości, rozwiązywania konfliktów, pokoju, przyjaźni, rozwoju, komunikacji, a być może przede wszystkim prawdy, o potężnej i niekończące się wspólnej radości.

Jeżeli  celowo i świadomie nadamy wartość i stworzymy przestrzeń do życia w rodzinie, stworzymy siłę – której suma będzie większa, niż jej poszczególne części – która może wypływać na lokalne a nawet globalne społeczności.

Uważamy za prawdziwą zasadę, że pokój i harmonia, które chcemy, by istniały w świecie, powinny być najpierw tworzone w rodzinie, poprzez wprowadzenie ich do własnego domu oraz świadome i celowe zwolnienie tempa życia.

Jedna odpowiedź na „Idea

 1. Seb pisze:

  Witajcie! Bardzo mi miło gdy czytam o czymś co jest mi bliskie a jednak dalekie. Wzbudza to we mnie niepokój, odbiera pewność siebie. Przypomina, że poza potrzebami i realizowaniem swoich marzeń istniej przestrzeń już umeblowana, zapewniająca wszystko co niezbędne. Myślę- „jednak pobędę w niej chwile…” zaraz jednak czuje niewygodę i jak niewprawny podróżnik zamiast zaczekać na bieg wydarzeń biorę sprawy w swoje ręce i sam szukam rozwiązania. Cóż nie mam cierpliwości. Ale czy to oznacza że jestem gorszy? Że idea „slow…” nie jest dla mnie? Wciąż się nad tym zastanawiam.
  Pierwsze kroki mojego dziecka i moje oczekiwanie, żeby pojawił się następny i kolejny, żeby choć przeszła z jednego końca pokoju do drugiego.,. A ona nic. Teraz się nie ruszy. Posiedzi. Jej zachowanie daje mi do myślenia.

  Lubię „fast living”. Ta adrenalina, upadki i wzloty. Niespodziewane zwroty akcji i pomocną, przyjacielską dłoń w najtrudniejszym momencie.
  Teraz tak myślę, czy jedno i drugie można połączyć? Co myślicie
  Pozdrowienia

  Seb

 2. REMONTbopy pisze:
  Twój komentarz oczekuje na moderację.

  What is the iowa ) Video
  What is the iowa What is the iowa What is the iowa When viewing eagles, please stay in your vehicle, unless you’re visiting a manned eagle observation deck; your vehicle acts as an excellent blind. People walking around or toward a perched eagle will chase it off its roost; an eagle requires a lot of energy to survive in the cold winter temperatures. Bald eagles can be found in every state except Hawaii. In the lower 48 states, they are more prevalent in Florida, Wisconsin, Washington, Minnesota, Oregon, and Michigan; the largest concentration in North America is in Alaska and …
  The post What is the iowa ) Video appeared first on Finance USA.

  [url=http://stock.remmont.com]Germany Business[/url]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *