Inspiracje

Idea Slow Family nawiązuje w założeniach ogólnych do idei Slow Food. Odważne nazwanie potrzeby zwolnienia i poszukania czasu na smakowanie, przede wszystkim lokalnych potraw, można rozszerzyć na inne płaszczyzny życia – mody, muzyki, rodziny, a nawet biznesu. Szerzej o poszczególnych inspiracjach w dalszej części artykułu.

Innym źródłem są liczne inspirujące publikacje dotyczące – ogólnie mówiąc – jakości porozumiewania się. Chodzi głównie o porozumiewanie się interpersonalne i jego oddziaływanie na inne sfery życia. Są to książki nieżyjącego już niestety Stephana R.Coveya, Roberta Kiyosakiego czy publikacje prof. Ronalda B.Adlera.

Ważne okazały się również praktyczne przykłady rozwijania idei w praktyce, np. http://slowfamilyliving.com/

Najważniejsze są chyba jednak osobiste doświadczenia. Jako rodzice dwójki dzieci intensywnie rozglądaliśmy się za źródłem wiedzy i doświadczenia, które odpowiadałyby naszym wartościom, by móc nadążyć za ich rozwojem. Pomocne okazały się warsztaty umiejętności wychowawczych, trening interpersonalny i warsztaty komunikacji, które odbyliśmy. Nieocenione okazała się też pomoc rodziny oraz mądre rady i inspirujące pomysły przyjaciół.

Slow Food

[…]

Jakość porozumiewania się

[…]

Szerzej o nich i innych inspiracjach wkrótce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *