Nareszcie!!! Ukazała się książka ‚RODZINA SLOW’.

facebook_tlo_slow_ok

  Z wielką radością ogłaszamy, że ukazała się w jęz. polskim książka Bernadette Noll „Slow Family Living” – pod polskim tytułem „Rodzina Slow”. Książkę od 16 września br., wydaną nakładem wydawnictwa Edycja Św.Pawła, można kupić w polskich księgarniach, m.in. w Epiku; a już niedługo również na naszej stronie.

Jak to się zaczęło?

   Mamy zaszczyt być inicjatorami jej polskiego wydania. Wszystko zaczęło się ok. 1,5 roku temu, wiosną 2015. Gdy zapoznałem się z tą publikacją w wersji oryginalnej, natychmiast, jak piorun z jasnego nieba! – dopadł mnie pomysł przetłumaczenia jej na jęz. polski. Odkryłem, że nareszcie jest pozycja książkowa, która w jasny, dowcipny i praktyczny sposób obrazuje idę slow dla rodzin. Wówczas oczywiście nieporównywalnie większe grono polskich miłośników zwalniania tępa życia miałoby szanse się z nią zapoznać. Książkę znalazłem  na mojej ulubionej stronie slowfamilyliving.com, prowadzoną właśnie przez jej autorkę – Bernadette Noll. Nie wiedziałem kompletnie, jak się do tego zabrać. Wydawało mi się, że będzie to proste. Ale niestety trudności się piętrzyły. Było z tym niemało kłopotu i rozczarowań, a nie przybliżałem się do celu ani na krok. Rozmowy z agentami, techniczne i prawne szczegóły, ewentualna dystrybucja – to prawdziwa dżungla. Wsparli nas radą przyjaciele i dzięki temu tliła się jeszcze nadzieja. Na szczęście udało się w końcu dotrzeć z pomysłem do zaprzyjaźnionego wydawnictwa Edycja Św. Pawła, które – wraz z dyrektorem ks. Danielem Łuką – profesjonalnie zajęli się już całością – przetłumaczeniem, wydaniem i dystrybucją „Rodziny SLOW”.

Jaki mamy owoc?

   Dzisiaj – wielka radość! Jest świeżutka (jeszcze zafoliowana), pachnąca (prosto z drukarni); wygodny format; urocza, prosta, bardzo wymowna okładka… – ‚nasza’ KSIĄŻKA gotowa do czytania! Cieszymy się, że jest w końcu w Polsce tytuł przybliżający ideę slow w wydaniu rodzinnym. Wesołe i ciepłe rady i przygody zaprezentowane w książce są nam bliskie od lat. Dzięki temu idea slow dla rodzin może zatoczyć znacznie szersze kręgi. Będziemy dzielić się na stronie wybranymi tematami z książki. Zapraszamy również czytelników do dzielenia się swoimi refleksjami. Życzymy miłej i uśmiechniętej lektury, zachwycenia się pomysłami autorki na zwolnienie życia rodzinnego, ale przede wszystkim – nadania lepszego smaku i jakości własnemu rodzinnemu życiu!

ps

I jeszcze bardzo ważne dla nas POST SCRIPTUM: na okładce tej książki znajduje się nowiutkie, świeżutkie logo strony slowfamily.pl, którego  autorem jest  nasza przyjaciółka Justyna Eberle, malarka i graficzka.

To debiut naszego ‚ślimaczka’ – uroczego znaku rozpoznawczego :). Justynko – DZIĘKUJEMY!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Slow-impresje i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *