stop, look, go

   Jest taka wyjątkowa rzecz, która wydaje się łączyć większość ludzi na świecie. Poszukiwanie szczęścia. Szczególnie w tak wyjątkowym okresie roku, gdzie chrześcijanie obchodzą święta na pamiątkę narodzin Jezusa, gdzie wszyscy odmierzający upływający czas wg. kalendarza gregoriańskiego oczekują nowego 2015 roku, snujemy refleksje nad naszym obecnym i najczęściej wymarzonym poczuciem szczęścia. Gdyby nam go brakowało, to na Nowy Rok możemy zastosować prostą taktykę: Stop, look and go – czyli zatrzymaj się, rozejrzyj dookoła i wtedy dopiero działaj. Proste jak przechodzenie przez pasy 🙂

   Z tą propozycją wychodzi nam na przeciw skromny mnich benedyktyński David Steindl-Rast, który w jednym z wykładów (zaprezentowanym poniżej) na stronie ted.com, klarownie przybliża swoją metodę. Proponuje on na początek przyjrzeć się postawie wdzięczności, która jest nieodłączna dla ludzi trwale szczęśliwych. Umiejętność wyszukiwania i trwania w takiej postawie w stosunku do wydarzeń życia, to okazja do pozyskania każdej chwili do radości i szczęścia. A co zrobić z trudnymi doświadczeniami, po co się zatrzymywać przed każdym kolejnym krokiem w życiu i co ma z tym wspólnego sieciowa rewolucja szczęśliwych ludzi – najlepiej wyjaśni sam.

Wszystkiego ‚powolnego’ dla smakoszy rodzinnego życia na nowy 2015 rok!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Slow-impresje i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *